Мій предмет - фізика. (Західно - Дніпровський центр професійно-технічної освіти) web-сторінка

пятница, 4 января 2019 г.

Як провести круглий стіл


КОНСТРУКТОР УРОКУ: АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА

І. МЕТА УРОКУ:
поглибити і узагальнити знання в області атомної і ядерної фізики, розширити  кругозір учнів, удосконалити уміння відповідати на запитання шляхом висловлювання власної думки;
формувати науковий світогляд учнів;
розвивати організаторські, інтелектуальні і комунікативні уміння,
 активізувати пошуково – пізнавальну діяльність в роботі з науковою літературою, розвивати творче мислення, формувати інтерес до поставленої проблеми;
сформувати уміння виступати публічно, підібравши матеріал, який відповідає темі, висловлювати свою думку і вести діалог, підтримувати дискусію;
виховувати свідоме відношення до навчання, відчуття відповідальності,навички колективної учбової діяльності.

ІІ. ТИП УРОКУ: інтегрований  урок узагальнення і систематизації знань з використанням електронних засобів навчання та проектних технологій.

ФОРМИ І МЕТОДИ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ:
 Засідання «Круглого столу» з застосуванням електронних засобів навчання;
самостійна і групова діяльність учнів; презентація групових проектів.

ДЕМОНСТРАЦІЯ
УСТАТКУВАННЯ:
комп'ютери і мультимедійний проектор;

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ СЦЕНАРІЙ ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ»

 ІV. ПРОТОКОЛ ПРОВЕДЕННЯ "КРУГЛОГО СТОЛУ"
V. ПІДСУМКИ УРОКУ.
VІ.РЕФЛЕКСІЯ.
ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
1. Урок проходить в кабінеті фізики. На дошці – плакати до уроку (назва уроку, епіграф, мета, основні питання теми). На столах – учбова  література, теки з  матеріалами для індивідуальної і групової діяльності учнів.
2. Учні займають свої місця згідно протоколу.


ІІ. ВСТУП
У нас сьогодні незвичайний урок.
По-перше – нова форма      проведення уроку – круглий стіл, що дасть можливість публічного обговорення вивченої теми, вільного висловлювання своїх думок, рівні права і позиції всіх присутніх. У нас сьогодні відсутні керівники, ми всі експерти з поставлених задач. По-друге, наша тема «Атомна і ядерна фізика» є великим фізичним розділом, знання якого дадуть відповіді на проблеми, які стосуються і хвилюють всіх, наприклад: подальшого існування людства, безпечність, здоров’я, впевненість в майбутньому та інше.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Демонстрація фільму до уроку.

ІІІ. Колективна робота учнів ( обмін інформацією).
       Проглядають проекти:
      Моє відео
Публікацію "Біля джерела уранової епопеї".
Презентація "Атомна і ядерна фізика"
4. Протокол засідання.
5. Підсумок уроку.
Переглянувши всі відеоматеріали, прийнявши участь в обговоренні, стає зрозумілим, мотивація даного заходу. Підняті не тільки питання вивченого матеріалу, а і проблеми, пов’язані з будовою атому, з екологією, з забрудненням навколишнього середовища, відношення до поставлених питань.









Додаток 1.
Протокол засідання "Круглого столу" з питання: " Атомна і ядерна фізика" 
від  20.11.2014 р.                                                                                           

Присутні:

Учні групи 7КК 13
Запрошені:
Твереза Т.М   - Голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін.
Топчій В.Г. – Методист корпусу
Викладачі ЗДЦПТО

Порядок денний

     1.Узагальнення знань в області атомної і ядерної фізики.
      2. Глобальність проблеми вивчення теми "Атомна і ядерна фізика"

Заслухали:
1.      Викладача фізики Анциферову О.П. з питанням про глобальні проблеми в галузі атомної та ядерної фізики.
2. М. Жилу:ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Будова атому".
3. М.Галамагу: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Вивчення атомних ядер, іх природу, властивості і взаємні перетворення елементарних частинок".
4. О.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Явище радіоактивності".
5. Ю.Сохач: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Існування радіоактивних ізотопів".
6. О.Нікітіна: учня групи 7КК13 з доповіддю "Ядерні сили".
7. С. Шворак: ученицю групи 7КК13 з доповіддю " Мирний атом".
8. А. Гірник: ученицю групи 7КК13 з доповіддю "Наслідки мирного атому".


Постановили:
1. Проблеми, пов’язані з будовою атому, з екологією, з забрудненням навколишнього   середовища, відношення до поставлених проблем необхідно розглядати в ширшому аспекті.
2.      Уроки проводити із застосуванням комп’ютерних технологій, сучасних матеріалів, публікацій в СМІ, наукової літератури.
3.      Обговорити та розробити проект круглого столу у електронній розсилці.
4.      Розмістити анонси круглого столу на сайті ЗДЦПТО.

Голосували: «за» - одноголосно.


 Голова методичної комісії:        Твереза Т.М.
 Секретар заходу:                          Жук В.

Додаток 2
Проглянувши матеріали проектів спробуйте проаналізувати їх шляхом запитань:
Чому……………………………….
Як………………………………….
Коли……………………………….
Звідки………………………………
Скільки…………………………….
Чи є необхідність………………….

РЕФЛЕКСІЯ
Мені здається, нам вдалося…
Що було головним?..
На мою думку потрібно…
Особливо цікавим було…
Більш за все мене здивувало…
Що дав мені урок…
Епіграф до уроку:
Горящий атом, я лечу
В пространствах — сердцу лишь известных,
Остановиться не хочу,
Покорный жгучему лучу,
Который жнет в полях небесных
Колосья мыслей золотых
И с неба зерна посылает,
И в этих зернах жизнь пылает,
Сверканье блесток молодых,
Огни для атомов мятежных,
Что мчатся, так же, как и я,
В туманной мгле пустынь безбрежных,
В бездонных сферах Бытия.

Комментариев нет:

Отправить комментарий