Мій предмет - фізика. (Західно - Дніпровський центр професійно-технічної освіти) web-сторінка

четверг, 31 января 2019 г.

Інтегрований відкритий урок з фізики і біології «Фізика в медицині»


ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
Державний професійно-технічний навчальний заклад
"Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти"



Інтегрований відкритий урок з фізики і біології
«Фізика в медицині»





Автори розробки:
Викладач фізики О.П. Анциферова
Викладач біології Т.М. Твереза




2019 р.
Тема уроку: «Фізика в медицині»
 Мета:
навчальна: поглибити знання про взаємозв’язок фізіології організму і фізичних явищ, які відбуваються в організмі людини та будову фізичних приладів на прикладі тонометра, кардіографа, термометра;
розвиваюча: формувати уміння застосовувати знання на практиці;
виховна: розвивати навики групової роботи;
здоров’я зберігаюча формувати поняття про бережливе відношення до власного здоров’я
 Тип урок : урок узагальнення знань, отриманих на уроках фізики, біології, захисту Вітчизни.
 Форма уроку – круглий стіл
 Обладнання: газети “Фізика и медицина”, « Що фізикам відомо про медицину» тонометр, термометр, записи кардіограми, комп’ютер, мультимедійна дошка.
 Хід уроку:
1.      Вступне слово вчителя
2.      Актуалізація опорних знань
3.      Презентації
4.      Обговорення проблеми
5.       Використання термометра (фізіологічні показання організму і показники медичного приладу)
6.      Електрокардіографія (фізіологічні показання організму і показники медичного приладу).
7.      Тонометр і його використання людиною.
8.      Ультразвукові дослідження.
9.      Як працює мозок людини?
Рефлексія
Підведення підсумків.
Вступне слово вчителя:
Сьогодні ми проводимо урок у формі круглого столу. В ході уроку будемо спостерігати тісний взаємозв'язок фізики і медицини, тобто практичне застосування знань двох предметів. "Фізика не тільки може, а й повинна глибоко вторгатися в біологію, як своїми засобами дослідження, так і властивими їй теоретичними уявленнями". Цими словами академіка Л.А. Арцімовіча я і хочу почати наш урок. За правилом проведення круглого столу, в уроці беруть участь всі учасники заходу, але нам необхідно вибрати головуючого і секретаря, який складе протокол круглого столу.
Головуючий Л. Кльосова:
Перше ніж ми почнемо обговорювати низку питань, поставлених метою уроку, розглянемо презентації, запропоновані до уроку.
Т. Цимбал «Ультразвук в медицині»
О. Лось «Як працює мозок людини»
Д. Кохно «Оптичні прилади в медицині»
В. Бігун «Лазери в медицині»
Обговорення:
1.Що таке електричний струм, його види, застосування в медицині?
Електричний струм – це упорядкований спрямований рух заряджених частинок. Розрізняють два види струму: постійний і змінний струм.; який знайшов застосування в медицині. Наприклад метод ампліпульс терапія.
- ампліпульс терапія -
суть методу полягає у впливі на певні ділянки тіла пацієнта синусоїдальними струмами середньої частоти, модульованим по амплітуді низької частоти в межах 10 150 Гц. Найбільш часто в якості несучої використовується частота 5000 Гц, при якій внаслідок дуже малого опору шкіри забезпечується гарне проходження струму вглиб тканин. Дану лікувальну методику використовують для зняття больового синдрому.

Ампліпульс-8

2.Відомі лікувальні методи впливом електричних полів. Охарактеризуйте електричне поле.
Електричне поле утворюється як рухомими так і нерухомими зарядженими частинками. Взаємодія між якими дає можливість керувати основними параметрами електричного поля. Наприклад УВЧ - терапія
- Ультрависокочастотна терапія.
УВЧ - терапія - лікувальний метод, при якому на тканини хворого впливають   електричним полем високої частоти порядку 40,68 МГц потужністю від 1 до-350 Вт. Це поле підводять до хворого за допомогою конденсаторних пластин різної величини і форми. Під час процедури УВЧ-терапії хворий повинен перебувати в спокійному положенні, сидіти в дерев'яному кріслі або стільці. Дану лікувальну методику використовують при лікуванні при різних запальних захворюваннях, при порушенні мозкового кровообігу, нервових захворюваннях і інших.
Аппарат для УВЧ-терапии УВЧ-30.03 Нан-ЭМА


3.Що вам відомо з теорії магнітних полів?
Магнітне поле, як відомо утворюється електричним струмом, що означає – провідники по яким протікає електричний струм навколо себе має магнітне поле. Основні характеристики якого використовують в медицині. Наприклад – магнітотерапія.
    - Магнітотерапія - лікувальний метод, при якому на тканини хворого впливають змінним низькочастотним магнітним полем або постійним магнітним полем за допомогою індукторів- соленоїдів або постійних магнітів, в тому числі еластичних магнітів. За допомогою магнітотерапії проводять лікування захворювань легенів, шлунку, суглобів, судин ніг і інші.
Фізіотерапевтичний апарат для магнітотерапії ВТL

4.Що нам відомо про ультразвук?
Ультразвук — це механічні пружні коливання і хвилі, які відрізняються від звуку вищою частотою коливань (понад 20 кГц) і не сприймаються вухом людини. Ультразвукові коливання, як і звукові, поширюються у вигляді змінних стиснень і розріджень, характеризуються довжиною хвилі, частотою і швидкістю поширення. Частотна характеристика і довжина хвилі визначають особливості поширення коливань у навколишньому середовищі (повітряному, рідинному і твердому).
- ультразвукова терапія
У зв'язку з тим, що ультразвукові коливання повністю відбиваються від дуже тонкого шару повітря, їх підводять через безповітряні щільні середовища - вазелінове або інші масла, воду. Ультразвук призначають при захворюваннях суглобів і на рефлексогенні зони шийно-грудного і попереково крижового відділів хребта, а також при захворюваннях і травмах периферичних нервів, при лікуванні шлунково-кишкового тракту, очей і носа.
Апарат УЗТ - 1.01Ф для ультразвукової терапії (0,88МГц) 
Апарат призначений для лікування захворювань внутрішніх органів, кістково-м'язової та нервової системи.


5.Відомий процес гальванізації, розкажіть про нього
Гальванізація - це метод покриття одного металу будь-яким іншим шляхом електролізу. Гальванізіруют поверхні в декоративних цілях (наприклад, сріблення). У промисловості ж гальванізацію застосовують для зміцнення металевої поверхні виробів і захисту їх від впливу зовнішнього середовища. В медицині - це метод впливу на організм постійним електричним струмом
- гальванізація - метод впливу на організм постійним електричним струмом. Апарати для гальванізації - генератори випрямленої змінного низькочастотного струму (50 Гц), що перетворюють його в струм постійного напрямку і напруги.
 

   Апарат «Потік – 1»

Апарат «Потік -1» призначений для місцевої гальванізації та електрофорезу. Лікарський електрофорез - вплив на організм двох факторів - електричного і фармакологічного. При цьому на тлі дії постійного струму як біологічного подразника має місце специфічна для кожного лікарського речовини відповідна реакція організму. Направлений рух в розчинах електрично заряджених частинок іонів використовується для введення в організм лікарських речовин, причому речовини вводяться зі знаком їх заряду при дисоціації в розчині.
6.Назвіть відомі вам оптичні прилади
- лінзи, і тролі, і мікроскопі, і світлові вогні, і лазери, принцип роботи яких полягає у використанні законів поширення, відбивання та заломлення світла.
Сьогодні медики широко застосовують у життя різні оптичні прилади. Це і різні джерела світла, і лінзи, і тролі, і мікроскопі, і світлові вогні, і лазери та інше. Наприклад мікроскоп. Вже на при кінці XVII ст. мікроскоп дозволив дослідникам заглянути в мікрохвиль, Побачити и вивчити життя клітин і найпростіші організмів, слідувати структуру крови, тканин і т. д. д. І сьогодні оптичні мікроскопі, що дають збільшення зображення від 15 до 1000 разів, є основними приладами біологів и медиків, що досліджують мікрохвилі.
Застосування оптичних приладів в медицині дуже різноманітне. Наприклад  всі ми були на прийому у лікаря-окуліста, або офтальмолога. Зазвичай лікар за допомогою спеціальної таблиці перевіряє гостроту вашого зору, а потім запрошує людину в затемнену кімнату, де за допомогою дзеркала, що називається офтальмоскопом.
Офтальмоскоп - це увігнуті спереду дзеркало з невеликим отвором в его центрі. І принцип роботи пов'язаний з тим, що дзеркало працює, як збираюча лінза і в той же час, як лупа.
Аналогічнім чином лікар – отоларинголог, який за допомогою дзеркал розглядає вуха, горло и ніс. В кінці XX в. фізики створили новий медичний прилад, що дозволяє лікарю побачити з внутрішньої частини трахеї бронхи, стравохід и шлунок пацієнта. Називається цей прилад ендоскоп, або просто «телевізор». Світовий сигнал внаслідок явища повного внутрішнього відображення стінки трубки повністю и без похибок передається в очі лікаря, утворюючі в ньому зображення  освітленого в ділянках шлунку. Таким чином, лікар може спостерігати и фотографувати язви стінки шлунку и кровообігу тканин. А називається таке дослідження - ендоскопія.
7.Що ми знаємо про лазери?
Лазери здатні генерувати електромагнітне випромінювання в діапазонах інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового світла. Товщину лазерного променю можна зменшити до розмірів павутини, а високу щільність його енергії можна сконцентрувати в точці розміром в 1/50 товщини людського волоса. Уже в середині 60-х років XX століття були побудовані лазерні установки, які з успіхом використовувалися при хірургічних операціях. У цих установках лазер з'єднується з гнучким світловодом, виготовленим з найтонших скляних або пластмасових трубок (все те ж оптичні волокна). На кінці світла вода закріплена головка з фіксуючою лінзою. Світловод вводиться всередину організму через невеликий розріз або іншим доступним способом. Маніпулюючи світловодом, хірург направляє луч лазера на експлуатований об'єкт, залишаючи недозволені сусідні органи та тканини. При цьому досягнута висока точність і стерильність оперативного втручання. При таких операціях значно скорочується крововтрати, що полегшує протікання післяопераційної реабілітації.
8.Як виміряти тиск у людини? (Демонструється)
- На праву руку лікар надягає манжету, сполучену з манометром, і накачує в манжету повітря. Фонендоскоп лікар прикладає до артерії і, поступово знижуючи тиск в манжеті, чекає появи звуків ударів в фонендоскоп. Те значення тиску, при якому починаються удари, називають «верхнім» значенням тиску, а то значення, при якому удари припиняються - «нижнім» значенням тиску. При цьому лікар скаже, що у пацієнта тиск 120 на 80 і що це тиск вважається для людини нормальним. Розглянутий спосіб вимірювання тиску в 1905 році запропонував російський лікар, учасник російсько-японської війни, Микола Сергійович Коротков, і з тих пір чутні в фонендоскоп удари називаються в усьому світі звуками Короткова. Природа цих звуків залишалася неясною майже до кінця XX ст., Поки механіки; не запропонували наступне пояснення природи їх появи. Як відомо, кров рухається по артерії під дією скорочень серця. Зміна тиску крові, що викликається скороченням серця, поширюється по стінках артерії у вигляді пульсової хвилі.
9. Як влаштований і як працює мозок людини?
- Це питання вже тисячі років хвилює вчених. А сьогодні дослідники отримали реальну можливість спостерігати на екрані роботу мозку людини і навіть простежити за тим, як «тече» думка. Цю чудову можливість надав їм новий прилад, який називається позитронно-емісійний томограф.
Принцип роботи позитронно-емісійного томографа (або просто ПЕТ) полягає в наступному: в кров пацієнта вводиться містить радіоактивні ізотопи речовина, активно переробляє нейронами мозку, наприклад глюкоза, в якій деякі атоми вуглецю С замінені радіоактивними ізотопами вуглецю С. Нейтрони мозку для своєї роботи вимагають дуже багато енергії, тому при порушенні різних ділянок кори головного мозку різко збільшується споживання цими ділянками кисню. А кисень потрапляє в кору c артеріальною кров'ю, яка несе з собою і радіоактивні ізотопи вуглецю.
При розпаді радіоактивного вуглецю С (а період його напіврозпаду дорівнює 20 хвилинам) випускаються позитрони. Ці позитрони стикаються з електронами і взаємознищуються, віддаючи енергію в вигляді двох гамма-квантів, що розлітаються в протилежних напрямках. Потрапляючи на кільце детекторів, що оточують голову пацієнта, ці гамма-кванти викликають світіння кристалів детекторів. Комп'ютер реєструє це світіння, розраховує положення джерел гамма-випромінювання і виводить отриману інформацію на екран томографа. Таким чином, по збільшенню кровотоку до різних ділянок мозку вдається простежити «протягом» думки людини.
Фотоматеріали до відкритого уроку



пятница, 18 января 2019 г.

Інтелектуальна гра " Ерудити всіх груп, об’єднуйтесь "


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
"ЗАХІДНО-ДНІПРОВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"

Інтелектуальна гра " Ерудити всіх груп, об’єднуйтесь "


Захід підготували і провели:
викладач фізики Анциферова О.П.,
викладач хімії Твереза Т.М.,
викладач математики Чернюх Н.Г.

2015 рік







Позакласний захід
Інтелектуальна гра "Ерудити всіх груп, об’єднуйтесь "

Мета: поглиблення знань учнів з фізики, хімії, математики розвиток уваги та логічного мислення; вміння працювати в команді; надання учням можливості реалізації власних інтелектуальних здібностей; залучення підлітків до традицій змістовного і корисного дозвілля.

Обладнання: комп'ютер, проектор, екран, картки з питаннями, фізичні прилади для проведення дослідів.

Правила гри:
Учасники розбиті на дві команди ( командою вважаються і глядачі).
Жеребкуванням визначається команда, яка першою починає відповідати на запитання.
Всі присутні повинні виконувати слідуючи умови:
відключити мобільні телефони;
уважно слухати, піднімати руки, не вигукувати, підказки заборонені, зберігати толерантність, поважати гравців.
План проведення гри:
1 гейм: проводить магістр гри Т.М.Твереза
2 гейм: проводить викладач фізики Анциферова О.П. (ведуча гри)
3 гейм: проводить викладач математики Чернюх Н.Г.
По ходу гри передбачені паузи: музична, фізична, чорна скринька.
Нагородження переможців.
Хід проведення гри:
Ведуча вітає учасників гри:
" Вітаю всіх хто не байдужий до нового, несподіваного. Всіх тих кому цікаво в цьому житті знати більше, бути ерудованим, згідним дати відповідь на поставлене питання, бачити перед собою мету і ціль в житті!
Починаємо гру «Що? Де? Коли?» яка пройде під гаслом " Ерудити всіх груп, єднайтесь!"
 Вітайте Магістра гри і його помічників.
1-й гейм -  проводить магістр гри. У Магістра гри особливі обов’язки. Тільки він оцінює відповідь, може змінити бали, які пропоновані до відповіді, тільки один раз команди можуть звернутися за допомогою. Саме Магістр гри визначить переможця, яким може  стати як гравець, так і вболівальник не дивлячись на його статус. ( 7 балів)


2- й гейм – питання для команд. Відповідає команда, а також вболівальники. (1бал за кожну відповідь).
Питання для команди №1
1.Ванкуверський міжнародний аеропорт є місцем для незвичайного літака . Він не відноситься до будь якій авіакомпанії, а більш відноситься до аеродромному обладнанню. Розмах крил цього літака не більше 2-х метрів. В чому призначення цього літака? ( розганяє птахів).
2.В якому місці земної кулі будують тільки 2 типи помешкання на сваях, або на глибині %.: метрів. Назвіть це місце. (Антарктида).
3.Один раз в 285 млн. років Сонячна система робить один оберт в Галактиці Що змінюється в результаті на Землі? (міняються полюси).
4.Німці подають це блюдо в ночній сорочці, а у нас? (шуба).
5.Птах і фрукт, які мають однакову назву? ( ківі)
6.Хто першим використав координати точок ? На його честь названа сучасна система координат? Декарт).
7.Красавиця  Альдонса Лоренца з невеликого міста Тобос стала відомою на весь світ. Як її ім'я? (Дульсінея Тобоська).
8.Чому в Ірані кондуктор не ходить по автобусу, а стоїть рівно по середині? ( розділяє чоловічу і жіночу половини).
9.Якого німецького вченого називали "королем математики" навіть його сучасники?(Гаусс)
10.Як можна запалити свічку без вогню?(розчином фосфору в вуглецю)
Питання  для команди №2.
1.З якою метою в Германії здають в оренду овець? (стригти газон)
2.В 1860 році в Лондоні сотні людей були запрошені на свято, яке мало назву "церемонія вмивання біля левів"
Яка дата буда вказана в запрошенні?(1 квітня)
3.Які острови були названі на честь крокодила?(Кайманові)
4.Переведіть на латинь " резервуар в строєний в землю"(цистерна)
5.Кого називають батьком алгебри? Йому належить винахід способу розв’язання зведених квадратних рівнянь? (Франсуа Вієт).
6.Риба, що має назву, як і місто? (Судак).
7.Елемент, який спочатку був відкритий на Сонці? (гелій).
8.Практично з братами Жозефом і Етьєном Монгольфьє винахідник Шарль побудував свою повітряну кулю. Практично в одному році кулі були випробувані. Тільки куля братів продержалась в повітрі 10 хвилин, куля Шарля відлетіла на 30 – 5- км. В чому різниця? (брати використали гаряче повітря, а Шарль гідроген).
9.Відомо, що кожну добу Земля додає до своєї маси 400 тон. Завдяки чому ? (космічний пил).
10.Назвіть острів давший назву океану. (Атлантида)
Бліц (1 бал за кожну відповідь)
І команда
1.     Квітка України (Мальва)
2.     Хто такий Вінні Пух? (ведмідь)
3.     Хто відкрив силу тяжіння? (Ньютон)
4.     Позитивно заряджений електрод? (анод)
5.     Якої речовини немає в пустелі? (вола)
6.     Спирт, який не горить (нашатирний)
7.     Явище зміни форми тіла (деформація)
8.     Він не тільки відкрив, чому дорівнює квадрат гіпотенузи, а й приймав участь в кулачних боях. Хто він? (Піфагор).
9.     Що таке синій камінь? ( мідний купорос)
10.                Що утримує людину на Землі? (сила тертя)
 ІІ команда
1. Протидія руху (тертя)
2. Найлегший газ (водень)
3. Найбільший птах ( страус).
4. Зв'язок між іонами (ковалентний).
5. Перший космонавт України (Леонід Каденюк)
6. Дев'ята планети Сонячної системи. (Плутон)
7. Коливання, що поширюються в просторі (хвилі)
8. Найпростіший механізм (важіль).
9. Метал, який надає кольору металу (магній).
10. Наука про тварин. (зоологія).
Чорна скринька.
І команда
У скриньці знаходиться предмет, який є неметалевим і не залізним. У давнину кожен носив цей предмет на собі і він сприяв для них, як певний оберіг. (Амулет)
ІІ команда. В чёрном ящике находится прибор, который стал известен в Европе в XII веке. Считалось, что он был изобретён китайцами 4500 лет назад. Сейчас эта версия признана ошибочной. Основу прибора составляет магнитная стрелка. Он служит для определения сторон горизонта. (Компас)
Музична пауза
Учасникам пропонуються мелодії. Їх треба назвати і знайти асоціації з предметами, які вони вивчають. (5 балів).
Фізична пауза. ( 5 балів)
 Учасникам пропонуються фізичні досліди, необхідно пояснити явища.
дослід з явищем електризації;
дослід з кипінням води без нагрівання;
дослід з атмосферним тискам;
дослід з густиною ( скляна паличка і гліцерин)

Заключний етап гри. Нагородження переможців та найкращого знавця.

Додаток 1
    Напружений момент

   Знайшли відповідь

  Фізичні досліди


Позакласний захід Інтелектуальна гра «Марафон 2018»


ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
Державний професійно-технічний навчальний заклад
"Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти"





Позакласний захід
Інтелектуальна гра
«Марафон 2018»



Автор розробки:
викладач фізики О.П. Анциферова
                                                                                             Співавтори:
                                                                    викладач математики Н.Г. Чернюх
                                                                                викладач біології Т.М.Твереза






«Марафон 2018»
Мета: поглиблення знань з предметів природничо-математичного циклу розвиток уваги та логічного мислення; вміння працювати в команді; надання учням можливості реалізації власних інтелектуальних здібностей.

Обладнання: комп'ютер, проектор, екран, картки з питаннями, фізичні прилади для проведення дослідів.

Правила гри:
Учасники розбиті на чотири команди ( командою вважаються і глядачі).
Кожна команда має своє домашнє завдання, яке буде представляти на розсуд журі.
Всі присутні повинні виконувати слідуючи умови:
відключити мобільні телефони;
уважно слухати, піднімати руки, не вигукувати, підказки заборонені, зберігати толерантність, поважати гравців.
По ходу ігри передбачені музикальні паузи, математичні хвилинки, чорна скринька, нагородження переможця і активного вболівальника
План проведення гри:
Домашнє завдання
Питання до команд
Брейн-ринг
Підсумки
І Домашнє завдання (команда №1)
Єгипетський сфінкс

Кажучи про чудеса світу, одразу пригадується обличчя на одній з пірамід Єгипту. Декілька тисячоліть Сфінкс спостерігає зміну епох і поколінь. Чи всі знають ким, коли і навіщо була створена ця велич? В давньогрецькій міфології. Сфінкс – це породження стоглавого велетня Титана та його дружини напівзмії Єхидни, дитя яких являло собою створення з головою людини, тілом лева і крилами птиці.
За легендою, Сфінкс мешкав на скалі і дуже жорстко розважався тим, що кожному, хто проходив повз, задавав одне й те саме питання: « Хто з живих істот вранці ходив на чотирьох ногах, вдень на двох, а в вечорі на трьох?» Тих, хто не зміг правильно відповісти Сфінкс безжалісно знищував, доки не прийшов Едіп, який дав правильну відповідь. «Людина, яка з малечку повзає, потім ходить на двох ногах, а в зрілому віці використовує палицю» . Сфінкс не зміг пережити поразки і кинувся в море.
 Єгиптологи вважають, що цей моноліт був зроблений за наказом фараона, щоб своєю величчю наводити страх і певний культ підкорення. Монумент не один раз засипало піском. Його розчищали за наказом фараони Тутмос, Рамзес, Птоломей. Та жаркий вітер пустель, кожний раз зводив зусилля на ніщо.
Коли єгиптян змінили мусульмани, то вони вважали, що Сфінкс це властитель Нілу і що від нього залежить розлив самої довгої в світі річки і відповідно плодоносній земель. У Сфінкса відбитий ніс. Це не природа познущалась, а люди. Мусульманський шейх в  1378 році вважав, що згідно з вченням пророка Мухамеда заборонялось зображувати людське обличчя. Та у нього хватило сили тільки відбити ніс статуї. Епохи змінювались і Сфінкс став розрушаться. Люди в своєму пориві бездумно кинулися спасати монумент, Тріщини позаливали цементом. Це ні до чого не привело. Тоді ЮНЕСКО забило справжню тривогу. Деякі тріщини на тілі Сфінкса були до 2,5м. Цілий рік на спині статуї знаходилася гідрометеорологічна станція, яка фіксувала швидкість і напрямок вітру, рівень сонячної радіації, температуру і вологість, осадки. Потім комп’ютер визначив ті фактори, які несли загибель моноліту, розробилися методи боротьби з ними.
 Слід відмітити, що з моменту реставрації Великий Сфінкс став об’єктом уваги вчених, тому що в повній відповідності із своїм прототипом знову почав загадувати світу загадки.
 
ІІ команда №2
Загадкові явища природи

Атмосфера Бермудського трикутника

Відомо, що Бермудський трикутник – одна з аномальних зон планети ( тобто там, де відбувається надзвичайне).

Чому в цій зоні зникають літаки, кораблі? Хтось пояснює, що це – чорна діра, яка втягує в себе все, що попадає. хтось впливом космічний променій, радіоактивністю, заговореним місцем, але це не так.

Пояснення знайшли сейсмологи, саме вони довели, що причина в атмосферних явищах та океаном, які знаходяться в тісній єдності.
Знайомлячись з темою, ми знайшли матеріал в якому є підтвердження, що Бермудський трикутник – це сама небеспечніша в метеорологічному відношенні зона.

По – перше, в південній частині між Флоридою і Багамськими островами відбувається на рік 60 штормів. На півночі шторми бувають до 80 днів, тобто кожен 4-й день.

Але не тільки шторми є загрозою

Наприклад:

Тропічний циклон – атмосферна депресія, в якій швидкість вітру досягає 34м/с, біля 98км/год. Такі циклони називають найстрашнішим стихійним лихом.

 Тайфуни – вітри, які б’ють. Пояснення цьому є. Звичайні планетарні хвилі, які виникають в атмосфері Землі. Так звана повітряна воронка, яка виникає над перегрітою поверхнею океану (до речі такі негаразди є і в пустелі).

Торнадо – атмосферні вихрі. З’являються при нагріванні поверхні води. Піднімаються і всасують в себе воду перетворюючись на водяні стовпи. Їх ще називають водяними смерчами.

Ці всі негаразди природа надала Бермудському трикутнику.

ІІІ команда №3
Катастрофи в історії нашої планети

Всі бачили дитячий мультик «Льодовиковий період», або американське фентезі «Апокаліпсис». Якщо зробити аналіз перегляду, стає зрозумілим, звідкіля взято сюжет.
 Якщо підійти з точки зору науки, стає питання, куди поділись величезні ящурі і гігантські динозаври? Те що такі тварини дійсно існували в геологічну епоху мезозою є підтвердження, яке знайшло місце в музеях всього світу.

Куди поділись мамонти і шабле зубі тигри? Якщо термін зникнення одних приблизно 65 міліонів років тому, то другі зникли приблизно 10 тисяч років тому. В масштабі Всесвіту – це зовсім близько. Ми знайшли матеріали, які пояснюють, що сліди катастроф ведуть до космосу. Там де змогли знайти скелети величезних тварин були зроблені проби ґрунту в яких був присутній іридій ( елемент періодичної таблиці). Особливо багато його було знайдено в метеоритах, які є елементами астероїдів. Це була підстава стверджувати, що аномальна концентрація іридію і загибель динозаврів – це падіння на Землю величезного астероїда. При падінні такого тіла повинен утворитися кратер діаметром 150 – 200км. І такий кратер є в Мексиці (Чиксулуб). Це була перша катастрофа планети.
Друга катастрофа була коли повимирали мамонти. Цьому свідчить Аризонський кратер в ОША. Діаметр 1,2км, глибина 175м..

Що кажуть вчені: астероїд діаметром 1км виділяє енергію в тисячу разів більшу ніж відомий всім Тунгуський метеорит , це нагадує вибух, який знищив скажемо острів Кріт.
Вірогідність зштовхування астероїда з Землею 10000 – 100000 років.
Катастрофа, яка увійшла в історію як «Великий потоп»викликала загибель Атлантиди, швидке охолодження атмосфери.

Учені кажуть, що зштовхування з астероїдом біля 1000км попереку і Земля розвалиться і повторить долю планети Фаетон від якої лишився тільки пояс астероїдів і велика кількість метеоритів в яких знаходять сліди життя, які приписують Марсу.

Зараз в Інтернеті а в СМІ є повідомлення, що нашій планеті загрожує астероїд «Нубіру».

 Зробимо висновок, колесо історії не зупиняється.

ІV команда №4
Сім чудес світу
Велика китайська стіна

Ця відома всьому світу стіна є еталоном чудес світу. Вона належить Китаю,  мешканці якого називають її «стіна в 10000 лі». Це складає 3600000 кроків або 5000000м. Історики стверджують, що це охоронний кордон від повнів, від вторгнення монголів, які були на той час дуже небезпечними. Що до будови цієї споруди є декілька легенд. Одна з них -  стіну наказав збудувати вогняний дракон. Будували її 500 тисяч чоловік. Друга легенда каже, що один з імператорів створив наказ,  в якому було сказано: будівництво завершиться, коли в ній буде поховано 10000 людей. Історично, так воно і було і стіну називають « Стіною сліз». Китайські династії змінювали одна одну. Стіна, яка була збудована в 221 році до нашої ери з утрамбованої землі і глини прийшла в негідність і почалася будова нової споруди з каміння. Цікаве те, що при укладанні кам’яних блоків, будівельники використовували рисову кашу із сумішей згашеного вапняку. Простір між ними засипали глиною, трамбували, доводячи до стану моноліту. Зубці верхньої частини використовувалися для захисту. Проникнути за стіну можливо було тільки через ворота, яки наглухо зачинялися на ніч і не відкривалися ні під яким видом. Так сталося і з китайським імператором, якому довелося чекати всю ніч. Мандрівникам, які хотіли проникнути за стіну доводилося заповнювати своєрідну декларацію, яку розглядали центральні органи влади. Очікування затягалося на багато місяців.
Історія не стверджує, що стіна стовідсотково захищало державу. Так в 1213 році Китай був захоплений Чингізханом. Поступово стіна порушувалася. В 1644 році після захоплення маньчжурами велика китайська стіна стала не потрібна. На сучасному етапі загальна довжина стіни складає біля 18 тисяч кілометрів.
З Великою китайською стіною пов'язаний міф, який говорить, що це єдина споруда, яку можна бачити з космосу. Перші китайські космонавти підтвердили неможливість бачення стіни не знаючи де вона розташована. Сенсацією було те , що будівництво такого масштабу  повинно було бути із знанням інтегрального і диференційного обчислення і ніхто в ту епоху не міг створити таку споруду. Знову стверджують втручання прибульців. Але хто б вони не були – Китайська стіна грандіозна споруда на планеті.





Додаток:

Початок гри


Бажають один одному успіху

Домашнє завдання

Музикальна пауза

Чорна скринька